Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 93 санкции за сообраќајни прекршоци

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (21.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 93 возачи, меѓу кои 34 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 8 мерки за возење без возачка дозвола, 8 возачи за управување под дејство на алкохол,м10 санкции за непрописно престигнување,7 санкции за непрописно паркирање.

Изречени се четири санкции за користење на мобилен телефон при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

More from ВестиMore posts in Вести »