Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 33 степени

Денес, сабота, 23 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки рааботи, времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 33 степени.

Утре, недела, 24 септември во Битола времето ќе биде променливо облачно, попладне и во вечерните часови ќе биде нестабилно. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »