Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, четврток, 28 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, петок, 29 септември во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има локален дожд. Температурата во Битола до 24 степени.