Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно

Денес, петок, 29 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне променливо облачно со локален дожд. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, сабота, 30 септември, во Битола времето ќе биде наутро свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени.