Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пронајдено уште едно украдено патничко моторно возило

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола, во Битола на ул. “Срем“ го пронашле патничкото моторно возило марка “опел корса“ со битолско регистарски ознаки кое што на 27.09 беше пријавено во СВР Битола за украдено од страна на В.Т. (30) од  село Логоварди, битолско.

Возилото од страна на полициските службеници е вратено на сопственикот.

More from ВестиMore posts in Вести »