Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност

Денес, недела, 1 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 25 степени.

Утре, понеделник, 2 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »