Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведен маж од битолско за намерно предизвикан пожар во Лопатица

Полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола, денеска (06.10) по добиени оперативни сознанија во врска со кривичното дело “предизвикување општа опасност“ односно намерно предизвикување на пожар во село Лопатица, битолско, приведоа 54 годишно лице од село Лопатица.

По документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена кривична пријава по чл. 288 од КЗ.

More from ВестиMore posts in Вести »