Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 24 степени

Денес, сабота, 7 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по студеното утро, преку денот сончево со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, недела, 8 октомври, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Темперарурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »