Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло

Денес, недела, 8 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 26 степени.

Утре, понеделник, 9 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »