Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, среда, 11 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, четврток, 12 октомври, во Битола, времето ќе биде по дтуденото утро , преку денот сончево со слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »