Press "Enter" to skip to content

Во Битола по свежото утро, преку денот сончево и релативно топло

Денес, сабота, 14 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по свежото утро, преку денот сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, недела, 15 октомври, во Битола, времето ќе биде по утрото свежо, преку денот сончево и топло и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во текот на ноќта ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата. Температурата во Битола до 24 степени.