Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло, од утре заладување за десетина степени

Денес, недела, 15 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, понеделник, 16 октомври, во Битола времето ќе биде претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне променливо облачно и свежо. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде пониска за околу десет степени во однос на претходните денови. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »