Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од дожд, температурата до 15 степени

Денес, понеделник, 16 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне променливо облачно и свежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, вторник, 17 октомври, во Битола времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »