Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и потопло

Денес, среда, 18 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, четврток, 19 декември, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »