Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, утре температурата до 29 степени

Денес, четврток, 19 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, петок, 20 октомври, во Битола, времето ќе биде наутро со услови за појава на утринска магла. Преку денот ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 29 степен.