Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 22 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, понеделник, 23 октомври, во Битола времето ќе биде наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно со северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »