Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 24 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 25 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и топло. Претпладне можна појава на повремен дожд. Температурата во Битола до 26 степени.