Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: уапсен битолчанец, со ловечка пушка го убил кучето и живината на соседот

Вчера од полициски службеници од Криминалистичка полиција при СВР Битола бил лишен од слобода 69 годишник од Битола, поради тоа што на 22.10.2023 околу 22.20 часот со огнено оружје усмртил куче и живина, сопственост на неговиот сосед.

Кај него биле пронајдени и одземени ловечка пушка и 29 ловечки патрони калибар 12 мм.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

More from ВестиMore posts in Вести »