Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 24 степени

Денес, среда, 25 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, четврток, 26 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд и услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »