Press "Enter" to skip to content

Пелистер елиминиран од Купот од Тиквеш под “Тумбекафе“ во Битола (фотогалерија)

Пелистер – Тиквеш 0:1 (0:0)

Фудбалерите на Пелистер се поразени во Битола од екипата на Тиквеш со резултат 0:1, во рамките на осминафиналето од фудбалски куп на Македонија и со тоа се елиминирани од понатамошното натпреварување.Победничкиот гол за пласман во четвртиналето за Тиквеш го постигна Даниел Мојсов во 89. минута од натпреварот.Четвртфиналисти во Купот на Македонија се Воска Спорт, АП Брера, Македонија ЃП, Работнички, Шкупи, Силекс, Тиквеш и Брегалница.

More from ВестиMore posts in Вести »