Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со можност за дожд

Денес, четврток, 26 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со можност за дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, петок, 27 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »