Press "Enter" to skip to content

во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 24 степени

Денес, сабота, 28 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер кој во западните делови повремено ќе засилува. Темперарута во Битола до 24 степени.

Утре, недела, 29 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Темперарута во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »