Press "Enter" to skip to content

Од утре зимско сметање на времето, стрелките на часовникот еден час наназад

Последниот викенд од октомври секоја година носи промена во сметањето на времето.

Така, ноќеска во три часот по полноќ, стрелките на часовникот се враќаат еден час претходно, на два часот.

Времето пак ќе се смени во летен режим на сметање во последниот викенд во март 2024.

More from ВестиMore posts in Вести »