Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 26 степени

Денес, вторник, 31 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, среда, 1 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »