Press "Enter" to skip to content

Општина Битола ја објави програмата за 4. Ноември, наградата за животно дело ќе се додели во Народниот театар во Битола

Општина Битола ја објави програмата за одбележување на 4. Ноември, Денот на ослободувањето на Битола, а централниот настан, Свечената академија и доделување на наградата за животно дело, која годинава ќе ја добие новинарот Димче Миновски, ќе се одржи на 3 номеври со почеток во 19 часот, во Народниот театар во Битола. 

Инаку, свеченостите започнат вчера, 30 октомври, со одржување на Школата за краток филм, а за 4. ноември се закажани повеќе настани, изложба, спортски активности… додека традиционалната ноќна атлетска трка и свеченото доделување на наградите ќе биде ден претходно на 3 ноември на Широк Сокак.

More from ВестиMore posts in Вести »