Press "Enter" to skip to content

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведени четворица битолчани

Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола лишиле од слобода четори лица на возраст од 37, 35, 33 и 53 години, сите од Битола.

При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка и пари во различни апоени. 

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.