Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 20 степени

Денес, понеделник, 6 номеври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, вторник, 7 ноември, во Битола времето ќе биде наутро со услови за појава на слаба магла. Преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 21 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »