Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 20 степени

Денес, вторник, 7 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, среда, 8 ноември, во Битола, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб до умерен јужен, а попладне и кон крајот на денот засилен северозападен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.