Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: нападнати дедо, мајка и малолетна ќерка, физички напад

На 07.11.2023 во СВР Битола, П.А. (46) од Битола пријавила дека таа, нејзината малолетна ќерка и нејзиниот татко, во населба „Баир“ во Битола, биле физички нападнати од од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 08.11.2023 во СВР Битола, В.Ј. (20) од Битола пријави дека на ул.„Прилепска“ бил физички нападнат од  лице од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот. 

 

More from ВестиMore posts in Вести »