Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 15 степени

Денес, четврток, 9 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 10 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, од пладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »