Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, температурата до 15 степени

Денес, петок, 10 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со можни повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, сабота, 11 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »