Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, сабота, 11 ноември, во Битола според прогнпзите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, недела, 12 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд.  Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »