Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 12 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 13 степени.

Утре, понеделник, 13 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »