Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево и релативно топло со мала облачност

Денес, вторник, 14 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен до јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, среда, 15 ноемви, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од западен. Температурата во Битола до 17 степени.