Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 15 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.  Ќе дува умерен ветер од западен. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, чечтврток, 16 ноември, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен. Температурата во Битола до 19 степени.