Press "Enter" to skip to content

Во Битола о студеното утро, преку денот сончево и потопло

Денес, понеделник, 20 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по студеното утро, преку денот сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 21 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.