Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, среда, 22 ноември во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, четврток, 23 ноември во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со слаб локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »