Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со услови за дожд

Денес, четврток, 23 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со услови за дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, петок, 24 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »