Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од утре заладување

Денес, петок, 24 ноември во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето во Битола ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, сабота, 25 ноември во Битола времето ќе биде облачно со врнежи. Ќе дува засилен северен ветер, а температурите во текот на денот ќе се намалуваат. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »