Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: малолетна орхиѓанка нападната од кавадарчанка

На 24.11.2023 во 02.20 часот во СВР Битола, малолетничка од Охрид, со привремен престој во Битола, пријавила дека пред угостителски објект на ул. „Партизанска“ во Битола била физички нападната од друга малолетничка од Кавадарци, исто така, со привремен престој во Битола, која употребила и стаклен предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »