Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и студено

Денес, недела, 26 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, понеделник, 27 ноември во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено, особено наутро. Попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец кој од попладне ќе биде претежно јужен. Температурата во Битола до 4, а утринската до -10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »