Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од дожд, температурата до 6 степени

Денес, вторник, 28 ноември во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, среда, 29 ноември во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »