Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло

Денес, сабота, 2 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, недела, 3 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, од пладне ќе го промени правецот во северен. Температурата во Битола до 14 години.

More from ВестиMore posts in Вести »