Press "Enter" to skip to content

Концерт на Битолскиот дувачки оркестар во Битола (фото)

Синоќа пред полна сала публика, во Центарот за култура од Битола, Битолскиот дувачки оркестар го одржа големиот концерт насловен “LATIN JAZZ GROOVES -Big Band Edition“. Битолскиот дувачки оркестар настапи под диригентстви на Марјан Бакресвски.На репертоарот имаа голем број на популарни светски хитови меѓу кои и македонски евергрини во латино ритам.Покрај во изедбите на дувачкиот оркестар битолската публика уживаше во изведбите на Бојан Стојков, популарнитe светски хитови меѓу кои и македонски евергрини во латино ритам.  Танцовата група од „Dance Studio – Expose“ даде нова визуелна димензија на вечерта на радост на публиката. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »