Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: во битолски автобус пренесувал 45 шишенца метадон, опожарен форд на “Борис Буџевски“…

На 01.12.2023 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп привеле 53 годишник од Прилеп. При преглед на автобус со битолски регистарски ознаки, кој сообраќал на релација Скопје – Битола, со кој патувал приведениот, во неговата торба биле пронајдени 45 шишенца со метадон. По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава. 

На 01.12.2023 во 16.06 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул. „Борис Буџевски“ настанал пожар во патничко возило „форд” со битолски регистарски ознаки во движење, управувано од 48 годишник од Битола. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола, а повреднеи лица нема. Увид извшила увидната екипа на СВР Битола.

На 01.12.2023 во Ресен, полициски службеници ги лишиле од слобода 48 годишник од с. Вашерејца и 41 годишник од с. Новаци затоа што агресивно се донесувале и спречувале полициски службеници при извршување службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »