Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од дожд

Денес, четврток, 7 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, петок, 8 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено претпладне. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »