Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 6 степени

Денес, петок, 8 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, сабота, 9 декември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »