Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, а попладне со повремен дожд, температурата до 16 степени

Денес, четврток, 14 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управаат за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, а попладне со повремен дожд. Преку ноќта врнежите ќе бидат пообилни. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 15 декември во Битола времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »