Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 4 степени

Денес, петок, 15 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Температурите насекаде ќе опаднат. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 4 декември.

Утре, сабота, 16 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег, а поради ниските температури можна појава на голомразица. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 декември.