Press "Enter" to skip to content

Почеток на ски-сезоната на ски-центарот “Копанки“

-Почитувани љубители на скијачките зимски спортови од Битола, сакаме да Ве известиме дека денес, недела, 17 декември, ски-центарот “Копанки“ со кој стопанисува хотел “Молика“ – Битола  ги кани сите оние коишто сакаат да уживаат на сонце и бела снежна прекривка, со топол чај во раката.Да ја започнеме убаво сезоната, сите посетители ќе можат да скијаат БЕСПЛАТНО од 09 – 15 часот.

За кра на сопштението стои и препоракаат дека на дел од ски патеката не се создадени максимални услови за скиење, а од хотел “Молика“ порачуваа:

-Ве молиме за прилагодување на условите на скијалиштето за Ваша безбедност.

More from ВестиMore posts in Вести »